طراحی لوگو چیست ؟ درباره لوگو بیشتر بدانیم

روانشناسی رنگ
روانشناسی رنگ در طراحی
۱۸ بهمن ۱۳۹۶
لوگو چیست

طراحی لوگو چیست ؟

طراحی لوگو چیستطراحی لوگو چیست ، تصویری است ساخته شده به منظور هویت بخشیدن به یک سازمان می باشد. لوگو ها نشان دهنده ی نماد برند ها و یا هویت های سازمانی می باشد.شما به عنوان یک کسب و کار جدید نیازمند این هستید تا به دنیای دیجیتال امروز توجه ی کافی را داشته باشید و تلاش کنید تا برندی قوی و ماندگار تاسیس کنید. پس از تولید محصول اولین کاری که باید انجام گیرد، طراحی یک آرم مناسب برای آن برند می باشد.لوگو، نشان، علامت تجاری و یا سمبل، تفاوتی ندارد که آن را چه می نامیم، آن چه اهمیت دارد آن است که این تصویر چهره ی برند شما محسوب می شود. بنابراین،یادگیری هر آنچه به طراحی آرم مربوط می شوداز اهمیت زیادی برخوردار است.

شناخت لوگوها

پیش از آنکه به بیان جزئیات چیستی لوگو بپردازیم، این نکته اهمیت دارد که بدانیم یک نشان چگونه باید مورد استفاده قرار بگیرد. وظیفه ی یک لوگو نشان دادن چیستی هویت یک کسب و کار به کمک استفاده از سمبل، امضا و یا علامتی به خصوص می باشد. ضرورتی وجود ندارد تا یک نشان نوع کاری که آن برند خاص انجام می دهد را توصیف کند، اما این نکته اهمیت دارد که یک لوگو باید قادرباشد تا داستان یک برند و یا سازمان را به خوبی نمایش دهد.

کار یک نشان این نیست که محصولات برند را به فروش برساند، بلکه یک لوگو وظیفه دارد تا اعتماد مخاطبان را به آن برند خاص جلب کند تا ترغیب شوند از محصولات و یا خدمات آنها استفاده نمایند.نشان ها قصد دارند تا تبدیل به چهره های برند هایی شوند که از آنها استفاده می کنند.

Jacob Cass درباره‌ی استفاده از لوگو ها توضیح خوبی را ارائه می دهد

او می گوید: به لوگوها همانند انسان ها بنگرید، ما انسان ها ترجیح می دهیم که به اسم خود صدا زده شویم تا اینکه به کمک یک عبارت توصیفی گیج کننده و فراموش شدنی همانند پسری که همیشه لباس صورتی بر تن دارد، به ما اشاره شود،بنابراین میتوان گفت که لوگو ها نباید توصیف کننده این باشند که آن کسب و کار خاص دقیقا چه کاری انجام می دهد، بلکه باید هویتی ایجاد کند که قابل شناسایی و ماندگار در ذهن باشند.

لوگو برای بیان کردن یک عبارت یا بیان یک مفهوم

آرم ها یا نماد شبیه امضا یا نشانه ای برای وجود یا حضور شخص یا موسسه ای است که آرم متعلق به آن است، می‌باشد. آرم ها در هر جایی که حضور آن موسسه یا شخص یا رویداد صاحب آرم در آن وجود دارد ثبت می‌گردد و نشان دهنده رد برجای مانده از او در آنجا است ، به طور کلی هر آرم یا نشانه در عین سادگی باید بیان کننده هویت کاری یک شخص ، یک گروه ، شرکت ، یا موسسه باشد و بتوانند هدف کاری خود را به راحتی هرچه بیشتر به مخاطب ارائه دهد

لوگو قدرتمند

توضیح بالا به خوبی مشخص می کند که چرای داشتن یک طرای لوگو قدرتمند دارای اهمیت بسیار می باشدو طراحی لوگو چیست. زمانی که شما شخصی را آن قدر نمی شناسید تا او را به اسم خودش صدا بزنید، سعی می کنید تا او را با عبارت توصیفی فراموش شدنی همچون پسری که همیشه لباس صورتی بر تن دارد و یا دختری که همیشه بر پشت میز جلویی می نشیند صدا بزنید.
یک لوگو، تصویری را از برند شما ارائه می دهد تا زمانی که مردم لوگو برند شما را مشاهده می کنند، برقراری ارتباط با برند شما را آغاز نمایند. ناگهان، عبارت توصیفی پسری که لباس صورتی بر تن دارد تبدیل به اسم استیو می شود. همان گونه که علامت تیک ما را به یاد برند نایک و یا حرف ام طلایی ما را به یاد رستوران های زنجیره ای مک دونالد می اندازد.

برند ها و لوگوها

برند ها و لوگوها

آرم شما تصویری است که هویت کسب و کار شما را نمایش می دهد. برند ها با بهره جستن از رنگ ها، فونت ها و تصاویر به خصوص، اطلاعات حیاتی برای کسب و کار خود را به گونه ای فراهم می کنند تا هویتی منحصر به فرد داشته باشند.
بنابراین، به سادگی می توان به این نتیجه رسید که نشان شما چهره ی کسب وکارتان به حساب می آید، در حالی که برند شما شخصیت کسب و کارتان می باشد.اما پیش از آنکه به طراحی لوگوخود بپردازید، شما ابتدا باید درک کنید که پیام اصلی برند شما چیست، چرا که این چیزی است که نشان شما به پشتوانه ی آن می تواند موجودیت خود را داشته باشد.
در میان ۱۰۰ برند برتر جهان، ۹۵ درصد از آنها تنها از یک یا دو رنگ در لوگوخود استفاده می کنند.

برای اطلاع از قیمت طراحی لوگو همچنین مشاوره رایگان با کارشناسان لوگو ایران تماس بگیرید.