تاریخچه لوگوی skype

طراحی لوگو با Illustrator
آموزش طراحی لوگو با Illustrator
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
طراحی لوگوتایپ
طراحی لوگوتایپ | و تایپوگرافی در طراحی نشان نوشتاری
۳۰ مرداد ۱۳۹۸
تاریخچه لوگوی skype

لوگوی skype – اسکایپ یک نرم افزار کاربردی بوده که به صورت دقیق به شما اجازه داده که توسط صدا در روی پروتکل اینترنت تماس تلفنی را برقرار کنید. تماس در این نرم افزار به صورت تصویری هم ایجاد شده است و از همان روز اول با استقبال زیادی روبرو شد.
چیزی که مهم است رایگان بودن تماس در بین کاربران اسکایپ بوده که سبب شده به راحتی از آن استفاده نمایید. در این نرم افزار آپشن های پیام رسان فوری ، منتقل کردن فایل ویدیو کنفرانس و پشت صوتی را مشاهده خواهید کرد.
بنیانگذار این شرکت دو فرد دانمارکی و سوئدی بوده که به نیکلاس و جانوس مشهور هستند و در زمینه اشتراک پرونده‌های مدرن با هم کار می‌کنند و از همان ابتدا لوگو اسکایپ را طراحی کردند.
این برنامه در ابتدا در سال ۲۰۰۳ منتشر شده و در سال ۲۰۱۴ شاهد نسخه تکمیل شده آن هستیم که در زمینه خود مفید است از آن سال تاکنون لوگوی اسکایپ دارای تغییرات زیادی بوده و در نوبه خود دارای ارزش بالایی است.

اولین نمونه‌ لوگو اسکایپ

اولین نمونه‌ای که برای لوگوی skype ایجاد شد به صورت یک نوشته با یک ابر آبی رنگی بوده و استفاده از آن در این لوگو در خیلی از ورژن ها مشاهده می شود و علامت فضای بی نهایت و ابری بوده که اسکایپ ایجاد کرده است.
اسکایپ به رنگ سیاه ساخته شده و بحثی هم در مورد رنگ نوشته های ان نبود ولی استفاده کردن از رنگ آبی نشانه فضای آرامیش بین کاربر می باشد.در همان سال فهمیدیم که یک نفر دیگر لوگوی اسکایپ را با ترکیب یک ابر قرمز رنگ ساخته به گونه ای که نوشته اسکایپ به رنگ سفید بود و در سال ۲۰۰۳ هر دو گزینه مشاهده می شود اما رنگ قرمز تاریک برای این مورد استفاده شده بود و بعضی هنوز اعتقاد دارند که از رنگ زرشکی برای لوگوی اسکایپ در سال ۲۰۰۳ استفاده می شده که اشتباها به آن قرمز می گفتند.

این مطلب را نیز مطالعه کنید: تاریخچه لوگوی Bridgestone

لوگوی skype

نسخه تکمیلی لوگوی اسکایپ:

در سال ۲۰۰۴ از لوگوهای قبلی خبری نبود و ایده جدیدی مطرح شد که کمتر از یک سال بود در طراحی کردن لوگو در این نسخه یک فضای ابری سبز را مشاهده می کنیم که دارای حباب های سفید رنگ است و به صورت دایره ساخته شده است و واژه اسکایپ هم داخل آن سفید و بنفش واقع شده و همان اموجی مکالمه می باشد.
این نمونه با هدف ساخته شده بود ولی چون از روانشناسی رنگ‌ها درست استفاده نکردند مورد استقبال زیادی قرار نگرفت و در اواخر سال ۲۰۰۴ یک طراح دیگر لوگو را به رنگ قرمز اتشین پیشنهاد دادتا برای مدتی ذهن مردم درگیر آن باشد.
در سال ۲۰۰۵ یک تصمیم در مورد رنگ لوگو صورت گرفت که استفاده کردن از رنگ آبی خیلی مهم بوده و به همین دلیل آن رنگ تا به امروز در این لوگو مشاهده می شود.

نسخه نهایی لوگوی اسکایپ

در سال ۲۰۰۶ این لوگو کمی تغییر سایه داده و این تغییرها ارتباط مستقیمی با آپشن ها آن دارد.در سال ۲۰۰۷ لوگوی سفید و آبی را مشاهده می کنیم که خیلی زیبا طراحی شده و مردم هم از آن استقبال کرده و برای پنج سال از این لوگو استفاده کردند.
در سال ۲۰۱۲ از فونت و تغییر سایز در طراحی لوگو مشاهده نشده و فقط رنگ آبی را می بینیم که کمی تیره و روشن است.با توجه به مشاهدات ما این لوگو هنوز هم با ابر ظاهر شده و کاربران به آن علاقه زیادی دارند.
چیزی که انتظار از این لوگوی skype می‌رود تغییر سایز در نوشته های به کار رفته بوده که شامل قسمت های گوناگونی می شود.
دربعضی نرم افزارها از حرف S استفاده شده که می تواند یک نسخه جدیدی از این لوگو به شمار برود.