تفاوت آرم و لوگو در طراحی لوگو

علامت تجاری یا لوگو چیست
علامت تجاری یا لوگو چیست
۵ آذر ۱۳۹۷
معنی لوگو فراری
معنی لوگو فراری اسب سرکش آهنین
۵ آذر ۱۳۹۷
تفاوت آرم و لوگو

در این مقاله قصد داریم تفاوت آرم و لوگو را بررسی کنیم.
تفاوت های زیادی بین آرم و لوگو وجود دارد، تنها وجه مشترکی که بین آرم و لوگو این است که هر دو آنها بیان کننده شخصیت و هویت یک شرکت ، موسسه یا … می باشند.

تفاوت آرم و لوگو در چیست

استفاده نابه‌جا از واژه «لوگو» از جمله چیزهایی است که برخی طراحان را واقعاً عصبانی می‌کند. آرم، نشانه، سمبل یا نماد کلماتی می‌باشند که به طور روزمره در زبان محاوره‌ای ما گاه و بی‌گاه شنیده می‌شوند. آنچه اهمیت دارد معنا و مفهوم این کلمات است. برخی افراد بین آرم و لوگو تفاوتی قائل نیستند و عده زیادی فکر می‌کنند که لوگو معادل کلمه آرم است. در واقع بین لوگو و آرم تفاوت زیادی وجود دارد و تنها وجه مشترکشان این است که هر دو نشانگر خاص و منحصر به فرد، برای یک شرکت یا هر عنوان دیگری هستند.

تعریف آرم

آرم یک عنوان گرافیکی بشمار نمی رود و تنها یک نشانه ، تصویر گرافیکی ساده می باشد . هرکسی با دیدن آرم های مختلف می تواند تشخیص دهد که این آرم به چه عنوانی مربوط می شود ولی کسی قادر نیست بفهمد این آرم یا نشانه به چه عنوان خاصی مربوط می شود معمولا در کنار آرم ، اسم مربوط به شرکت یا موسسه که معمولا یک اسم خاص می باشد قرار خواهد گرفت.

تعریف لوگو

لوگو (logo) نمادی تصویری است که برای بیان کردن یک عبارت یا القا نمودن یک موضوع و معرف یک شرکت، محصول، سایت یا وبلاگ و غیره است. لوگوها معمولا به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند.
طراحی لوگو را می‌توان براساس استفاده از عناصری مانند نوشتار، شکل و غیره به سه گروه کلی تقسیم نمود.
لوگوتایپ (نشانه فونتی،نوشتاری ویا وردمارک)
نمادین (سمبلیک، آیکنیک یا تصویری)
لوگو ترکیبی

اصلی ترین ویژگی یک لوگوی حرفه ای

لوگوی حرفه ای باید قادر باشد با گذشت زمان و همگام با کسب و کار شما به تکامل برسد و ماندگی خود را با تحمل کردن مدها و طرح های مختلف در گذشت زمان از دست ندهد. در واقع یک لوگوی ماندگار شما نباید تاریخ انقضا داشته باشد.