تاریخچه لوگوی Bridgestone

لوگو تایپ خوب چه قابلیت هایی دارد
لوگوتایپ خوب چه قابلیت هایی دارد
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
طراحی لوگو با Illustrator
آموزش طراحی لوگو با Illustrator
۱۴ اسفند ۱۳۹۷
لوگوی Bridgestone
بریجستون

لوگوی Bridgestone ، کمپانی بریجستون یک کمپانی ژاپنی چند ملیتی بوده که که تولید کردن تایر و قطعات اتومبیل و کامیون را برعهده دارد در این مقاله قصد داریم درباره تاریخچه لوگوی این شرکت صحبت کنیم.

قدم های اول طراحی لوگوی Bridgestone

کمپانی بریجستون دارای شعبات گوناگون در ۲۴ کشور دنیا بوده و از شهرت بالایی برخوردار است.صادرات محصولات این شرکت در بیشتر از ۱۴۱ کشور جهان وجود دارد.
در طراحی لوگوی بریجستون در سال ۱۹۳۱ حروف های این کلمه به صورت دقیق پشت سر هم قرار داشته و رنگ آن ها سیاه است.
این لوگو به گونه ای طراحی شده که از لحاظ فونت نازک به شمار رفته و در مقایسه با نسخه های بعدی آیکونی که به کار رفته به شکل مکعب با شکلی نامشخص است که از حرف های BS در آن به کار رفته است.

تغییرات لوگوی Bridgestone

در سال ۱۹۴۰ نمونه ای پر رنگ تر از این لوگو را مشاهده می کنیم که با یک فونت ضخیم تری طراحی شده و خیلی جالب است.این لوگو ایکون مخصوص خود را نداشته و به نظر می رسد که از مدل های پیشین استفاده شده است.
در سال ۱۹۵۰ از شکل بولد این لوگو استفاده شده و تغییر دیگری در فونت آن ها مشاهده نشد ولی از آیکون های رنگی استفاده شده و از رنگ های قرمز و زرد طراحی شده که تغییرات زیادی را نسبت به مدل قبلی داشته است.نمی دانیم چرا از رنگ قرمز به جای زرد استفاده کرده ولی آمارها نشان داده که استفاده کردن از رنگ قرمز اهمیت داشته و باید دقیق بررسی گردد.

نسخه تکمیلی

ظاهر زیاد خوبی نداشت ولی اندازه آن بزرگتر شده است.اینطور که مشهود است این لوگو نیمه کامل طراحی شده بود و دارای سبک های عریض است.
در سال ۱۹۸۰ شاهد هستیم که شکل تکمیلی مدل قبلی وجود داشته به گونه ای که از رنگ سفید برای فونت و از سایه مشکی برای دور آن استفاده شده است و دارای یک مثلث قائم الزاویه در کنار این نوشته می باشد.این لوگو اولین تغییری در لیست طراحی بریجستون به شمار رفته و یک طراح سوئیسی توانست این کار را انجام دهد.

نسخه نهایی لوگوی بریجستون

در سال ۱۹۸۴ ایده جدیدی برای این لوگوی Bridgestone استفاده شد به صورتی که از رنگ قرمز با سیاه به کار برده شده و حرف B اول به دو صورت نیمه به رنگ های مشکی و قرمز ساخته شده بودند و ارتفاع آن ها در گزینه های دیگر زیادتر بوده که یک ایده شیکی به شمار می رود.

تغییرات لوگوی Bridgestone

این لوگو به صورت مختصر حرف B را داشت و دارای دو حالت لایت و غیر لایت بود.
در سال ۲۰۱۱ هم با شکل توسط رنگ قرمز و سیاه بود ولی سبک فونتی که به کاررفته است خیلی شیک ساخته شده به گونه ای که این لوگو از حروفی درشت و واضح برخوردار است.
شکل آیکونی که استفاده شده مثل همان مدل قبلی بوده و دارای حرف B است.توجه کنید که از خط سفید اریب برای لوگوی بریجستون به کار برده شده که نشان دهنده این برند است.
در شکل لوگو مشاهده شده که از آیکون تایر و لاستیک استفاده شده و رنگ مشکی و قرمز برای یک افکت به کاررفته که خاص است.
این برند هم در یک زمانی به رنگ مشکی هم مشاهده شده و برای مدل های گلف بیشتر دیده شده ولی لوگوی اصلی بریجستون همان رنگ های قرمز و سیاه است که معروف هم می باشد.
در یکی از طراحی های جالبی که در مورد این لوگو در آینده استفاده می شود از یک منحنی تیره با زاویه مشخص است ولی تا الان طرح ترکیبی با این مورد مشخص نشده و قرار است که در سال ۲۰۲۱ از این مدل رونمایی شود.