۷ مهارت مهم در اصول طراحی لوگو

چگونه یک لوگوی ماندگار طراحی کنیم
چگونه یک لوگوی ماندگار طراحی کنیم
۵ شهریور ۱۳۹۷
تایپوگرافی چیست
تایپوگرافی چیست و چرا در طراحی لوگو مهم است؟
۵ شهریور ۱۳۹۷
اصول طراحی لوگو

در این مطلب ۷ مهارت مهم در اصول طراحی لوگو را به شما معرفی خواهیم کرد.

اصول طراحی لوگو، آرم و نشانه
داشتن دانش کافی، تجربه و خلاقیت از گزینه هایی است که هر طراح لوگو، آرم و نشانه قوی و حرفه ای باید واجد آن باشد. طراحی لوگو یا همان طراحی نام تجاری اهمیت زیادی دارد. اگر اصول طراحی لوگو به درستی انجام شود، قدرت زیادی را به تجارت می بخشد. دنیای اطراف ما سرشار از طراحی لوگو است. لوگوها معرف شرکت‌ها، برندها و ایده‌ها هستند. همان طور که محصولات و شرکت‌ها جزیی از زندگی روزمره ما هستند، لوگوها نیز هر یک برای ما مفهوم به خصوصی دارند.
7 مهارت مهم برای طراحی لوگواصول طراحی لوگو به نظر ساده می رسد. اما اگر دقیق تر به قضیه نگاه کنید، ممکن است برندهایی، دارای هویت باشند که لوگوی آن ها با قرار گرفتن درون یک شکل هندسی ساخته شده اند.
برای طراحی فوق العاده ی یک لوگو نیازمند تلفیقی از هنر های مختلف هستیم. به یقین هر طراحی با توجه به مهارت و جوهره ی خویش می تواند لوگویی مناسب با هدف سازمان خود طراحی کند اما به راستی به دست آوردن تمامی مهارت ها زمان می برد.
مانند هر کار دیگری، طراحی لوگو به تجربه و تخصص نیاز دارد تا نتیجه کار موفقیت آمیز باشد. طراحی گرافیک به دانش نیاز دارد و در واقع یک کار تخصصی است. به همین دلیل ما ۷ مهارت مهم در اصول طراحی لوگو را به شما معرفی خواهیم کرد.

۱- باید قوی و متعادل باشد
۲- باید ساده باشد
۳- باید به یاد ماندنی باشد
۴- باید انعطاف‌پذیر باشد
۵- از رنگ‌های مناسب استفاده کنید
۶- لوگو نباید به زمان وابسته باشد
۷- باید خاص باشد

شما تنها یک شانس دارید تا با لوگوی خود دیگران را تحت تاثیر قرار دهید. بنابراین با داشتن یک طراحی مناسب و اصولی شانس خود را چند برابر کنید.

برای یک طراح لوگو تجربه اهمیت زیادی دارد و مهارت های طراحی لوگو ارتباط مستقیمی با تجربه دارد. مهارت طراحی لوگو در هر طراح متفاوت است و این مهارت ها می توانند به مشتریان کمک کنند.