طراحی کردن لوگو به سبک مینیمال

روش های حرفه ای طراحی لوگو
روش های حرفه ای طراحی لوگو
۹ اسفند ۱۳۹۷
لوگو تایپ خوب چه قابلیت هایی دارد
لوگوتایپ خوب چه قابلیت هایی دارد
۹ اسفند ۱۳۹۷
طراحی کردن لوگو به سبک مینیمال

مینیمال یا ساده گرایی به یکی از سبک های هنری گفته می شود که اصل بنیادی آن بر مبنای ساده و پیچیده نبوده بنیانگذاری شده است.دوره پیدایش این سبک را در آثار هنرمندان روسی بعد از انقلاب اکتبر مشاهده خواهید کرد که ساختارگرا بوده اند و از روش خلاصه گویی و استفاده از اشکال هندسی ساده بوده و در این سبک می توانید آثار سپید مالویچ را مشاهده کنید.
بعد از آن بود که این سبک در کشور امریکا با یک سرعت زیادی بدل به جنبش های هنری تازه ای شد که در این کشور و در آن دوران با خلق کردن آثار سه بعدی خود را نمایش داد.هنرمندان در دهه های ۶۰ و ۷۰ نقش زیادی در گسترده کردن این سبک داشتند.
سبک مینیمال در اشکال متنوعی در هنرهای تجسمی استفاده شده و ساده گرایان بر این باور بودند که با کنار گذاشتن المان های اضافی و استفاده کردن از موارد ساده و ضروری که معمولا با اشکال هندسی و کامل خلاصه شده اند می توانید به مفهوم ناب کیفی و فضا و فرم دست پیدا کنید.

طراحی کردن لوگو به سبک مینیمال

مزیت های طراحی لوگو به روش مینیمال

ازمزیت های این نوع طراحی این بوده که برای یادآوری آسان بوده و در همان نگاه اول می توانید آن را شناسایی نموده و بهترین طراحی برای ارتباط برقرار کردن صادقانه با مخاطب است. طراحی لوگو ساده می تواند تا سال های زیادی در ذهن شما باقی بماند.

طراحی کردن سفید و سیاه

قدم اصلی برای طراحی مینیمال این است که پایه طرح لوگو به صورت سفید و سیاه اجرایی شود.پایه اول لوگوی مینیمال به این صورت انجام شده و بعد از آن می توانیم به طرح خود رنگی را اضافه کرده ولی اگر لوگوی شما به صورت سفید و سیاه ترکیب نامناسب ، وزن نامناسب و زننده مشاهده شد باید توجه کنید که طرح شما از فاکتور مهمی برای یک طرح مینیمال برخوردار نیست.
استفاده کردن از فاکتورهای متمایز شده

یک قاعده کلی برای همه لوگوهای این بوده که لوگوی شما باید تفاوت داشته باشد تا بتوانید توسط آن در ذهن مخاطب و ذهن او جای بگیرید. طراحی لوگو با روش مینیمال هم از این قاعده مستثنی نبوده بهتر است که از فونت و لوگوتایگ بهترین استفاده کرده ، از فرم ها و تصاویر کمتری استفاده نمایید علاوه بر این از ترکیبات ساده استفاده کرده تا ماندگاری بیشتر شود.لوگوی مینیمال احتیاج به ارائه ای متمایر را دارد.

لوگو  سفید و سیاه

استفاده کردن از شکل های هندسی

استفاده کردن از شکل های هندسی یعنی شناساندن طرح و دریافت کردن سریع مفهوم مورد نظر آن.شکل های هندسی به شکل کار آمد به وسیله مخاطب لوگو دریافت و شناسایی خواهد شد.استفاده کردن از شکل هندسی و ترکیبی از تصاویر که در لوگو استفاده شده قادر است در برند کمپانی شما تاثیر زیادی داشته باشد.

شکل های هندسی لوگو

حذف کردن اضافه ها

یک نکته مهمی که در طراحی کردن لوگو به روش مینیمال باید رعایت شود در زمان طراحی به هیچ وجه از المانهای اضافی نباید استفاده کرده و تا جایی که امکان دارد طرح بهتر است جزئیات اضافی خالی شود.
واضح است که زمانی شما در طرح لوگوی خود از غیر ضروریات استفاده کنید مفهوم مینیمال در آن طرحی از بین خواهد رفت اگر در روند طراحی از جزئیات متفاوتی استفاده کنید تا زیباتر شود این لوگو به معنی یک طرح مینیمال نیست.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله لوگوتایپ خوب چه قابلیت هایی دارد را مطالعه کنید
برای داشتن یک طرح ساده سعی کنید که ساده فکر کنید و به همان سادگی طراحی نمایید.از چیزهایی که ضروری نیستند دوری کنید.تلاش کنید که لوگوی طراحی شده در همان نگاه اول گویا و نوشته آن تا جایی که امکان داشته خوانایی داشته باشد.لوگوی مینیمال ساخته شده باید بدون مزاحمتی پیام شما را به ذهن مخاطب منتقل نماید.